اتهامات سنگین مامور قلابی

تهران امروز: پرونده مردی که با عناوین مختلف از جمله مامورسازمان آب و شهرداری وارد خانه زنان تنها شده و آنها را مورد تعرض قرار می داد امروز به طور غیرعلنی در شعبه 75 دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار تهران امروز پروژه دستگیری علیرضا متهم 26 ساله این پرونده که کلکسیونی از جرایم مختلف را در پرونده خود دارد وقتی کلید خورد که زنی به نام «م» به پلیس آگاهی اسلام‌شهر مراجعه کرده و با حالتی شوکه به افسر کشیک از آنچه که بر سرش آمده بود خبر داده و گفت: امروز صبح در خانه تنها بودم که زنگ خانه به صدا درآمد.

وقتی پرسیدم چه کسی است با صدای مرد جوانی روبه‌رو شدم که خود را مامور سازمان آب معرفی می کرد و می گفت برای ثبت میزان آب مصرفی منزلم آمده است.در را که باز کردم این مرد وارد خانه شده و همزمان با نگاه کردن کنتور چیزهایی را روی کاغذی که همراهش بود نوشت. وی لحظاتی بعد در حالی که من منتظر بودم از خانه ام خارج شود به سوی من حمله کرده و مرا به اتاق برده و پس از بستن دهانم با تهدید به قتل به من تعرض کرد. مرد خبیث سپس آدرس طلا و جواهرات و پول های داخل منزل را از من پرسید و آنها را برداشت. او که وانمود می‌کرد همدستی هم دارد وقتی از اتاق خارج می شد به همدست خودگفت اگر این زن از اتاق بیرون آمد او را با چاقو بزن. برای همین هم من تا چند ساعت جرات نمی‌کردم از اتاق بیرون بیایم ولی چند ساعتی که گذشت و دیدم هیچ صدایی از بیرون نمی‌آید مشکوک شده و پس از بیرون آمدن از اتاق فهمیدم وی همدستی نداشته و برای فریب من با فردی خیالی صحبت می کرده است.

همسایه ها می گویند او با یک پژو 405 از آنجا گریخته است.

با این شکایت بلافاصله پرونده ای برای این جنایت تشکیل شده و در ابتدا تصویر متهم توسط قربانی حادثه چهره نگاری شده و در اختیار ماموران گشت پلیس قرار گرفت.

چند روزی از این ماجرا نگذشته بود که این بار زنی دیگر به پلیس اسلامشهر مراجعه کرده و شکایتی را علیه یک مرد متعرض طرح کرد.

«ف» به افسر پرونده گفت: امروز در خانه تنها بودم که زنگ خانه به صدا درآمد. مردی که خود را مامور شهرداری معرفی کرد وارد خانه شده و به بهانه متر کردن منزل به من نزدیک شده و با تهدید به کشتن به من تعرض کرد. وی سپس تلفن همراهم را برداشته و از آنجا فرار کرد. همسایه ها او را دیده اند که با یک پژو سفیدرنگ از آنجا فرار کرده است.

این زن پس از مشاهده تصویر بازسازی شده علیرضا وی را همان مردی دانست که وی را مورد اذیت و آزار قرار داده است.

ماموران پلیس بلافاصله ردیابی گوشی تلفن همراه این زن را آغاز کرده و به این نتیجه رسیدند که متهم پس از دور انداختن سیم کارت تلفن این زن ، سیم‌کارت دیگری را جایگزین آن کرده است اما این هم باعث نشد که وی از دست قانون درامان بماند چرا که کارآگاهان با ردیابی جغرافیایی گوشی سرقتی موفق به شناسایی خانه علیرضا شدند.

ماموران پلیس پس از بررسی سوابق علیرضا دریافتند که با مجرم خطرناکی روبه‌رو هستند. آنها خود را در مقابل پرونده یکی از پرخلاف ترین مجرمان استان تهران دیدند که پیش از این جرایمی چون قتل عمد ، ضرب و جرح ، حمل مهمات جنگی و‌... را در کارنامه کیفری خود دارد .

این متهم که علاوه بر داشتن 13 فقره سابقه کیفری از خدمت سربازی نیز فرار کرده بود در نوجوانی پسری را کشته ولی خانواده مقتول به جوانی وی رحم کرده و از خون او گذشته بودند. علیرضا اما پس از تحمل چند سال زندان خلاف های خود را با سرقت های کوچک آغاز کرده و مدتی بعد نیز به شیشه اعتیاد پیدا کرده بود.

ماموران پلیس برای دستگیری متهم نه با لباس قانون بلکه با ظاهری معمولی و در قالب دو نفر از دوستان علیرضا به در خانه وی رفتند و چون علیرضا در خانه نبود به تعارف خانواده وی داخل شده و منتظر وی نشستند.

چند ساعت بعد وقتی علیرضا رسید و متوجه ترفند پلیس برای دستگیری اش شد بدون اینکه فرصتی برای فرار پیدا کند با دستبند راهی پلیس آگاهی شد.

متهم در جلسات متعدد بازجویی با اعتراف به اینکه در قالب مامور سازمان های خدماتی دولتی وارد خانه های مردم شده و زنان تنها را مورد اذیت و آزار قرار می داده است با کیفرخواست تجاوز به عنف و سرقت بااستفاده از زور روانه دادگاه کیفری شد.

متهم گفت : در زندان یاد گرفتم که چگونه از زنان اخاذی کنم. چون خرج عمل شیشه‌ام بالا بود پس از آزادی تصمیم به باج‌گیری از زنان گرفتم. با اتومبیل برادرم و با پوشیدن لباس هایی که شک کسی را بر نیانگیزد زنان تنها را شناسایی و با جعل عنوان مامور وارد منزل آنها شده و آنها را مورد اذیت و آزار قرار می‌دادم و اموال گرانقیمت‌شان را هم با خود می بردم.

در حالی که هر دو قربانی این حادثه پس از روبه‌رو شدن با متهم وی را همان مردی دانستند که به آنها تعرض کرده است. دو زن دیگر نیز به پلیس مراجعه کرده و از اذیت و آزار خود توسط یک مامورقلابی خبر دادند .

با توجه به نشانی هایی که این خانم ها از متهم می دادند آنها نیز با این مرد مواجه و تصدیق کردند که مرد متجاوز کسی جز علیرضا نیست.

متهم با اتهام سنگین 4 فقره تجاوز به عنف روانه شعبه 75 دادگاه کیفری استان شده بود اما پس از قرار گرفتن مقابل قضات مدعی شد فقط اموال این خانم ها را سرقت کرده و شاکیان به میل خود تن به رابطه شیطانی با وی داده اند.

وی گفت اقرارهایش در اداره آگاهی را تحت فشار عنوان کرده و هیچ کدام از آنها صحت ندارد. این ادعا به سرعت از سوی شاکیان رد شده و آنها متهم را دروغگویی خواندند که برای فرار از دست مجازات، واقعیتی را که قبلا به آن اقرار کرده کتمان می کند.

متهم قرار است امروز هم باردیگر درحضور قضات شعبه 75 دادگاه کیفری حاضر شده و از خود در مقابل اتهاماتش دفاع کند.

 

 
/ 0 نظر / 7 بازدید