افشای راز جسد سوخته زن جوان

دقایقی بعد ماموران انتظامی شهرستان طرقبه و شاندیز به محل رفتند و به بررسی در این باره پرداختند. جسد سوخته مجهول الهویه مربوط به زنی حدود ۲۵ ساله بود که در محل دیگری به قتل رسیده و جسدش در محل کشف رها شده بود.

به دستور مقام قضایی جسد برای انجام معاینات و تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی مشهد حمل و تحقیقات پلیس برای شناسایی هویت جسد آغاز شد.

بررسی پرونده های افراد فقدانی در پلیس آگاهی خراسان رضوی نشان داد که مشخصات جسد سوخته با پرونده زنی که چند روز قبل گم شده و پدر وی موضوع را به پلیس آگاهی گزارش کرده بود، مطابقت دارد. بدین ترتیب هویت مقتول به نام «م. س» مشخص و تلاش پلیس با بازجویی از وابستگان و نزدیکان مقتول برای دستگیری عامل یا عاملان این جنایت هولناک آغاز شد.

کارآگاهان پلیس آگاهی طرقبه و شاندیز با انجام مجموعه ای از فعالیت های اطلاعاتی و پلیسی به اختلافات خانوادگی مقتول و همسرش پی بردند و این جوان ۳۰ ساله را به اتهام قتل عمدی تحت بازجویی قرار دادند.

این جوان که در ابتدا منکر ارتکاب قتل بود وقتی در برابر شواهد و دلایل مستند قرار گرفت، به ناچار لب به اعتراف گشود و قتل همسرش را به گردن گرفت.

او گفت: همسرش را در منزل اجاره ای خود در مشهد خفه کرده و سپس جسد را در محل کشف به آتش کشیده است.با توجه به این که محل ارتکاب جرم در مشهد بود، این پرونده به مجتمع قضایی شهیدقدوسی مشهد ارسال و تحقیقات قضایی توسط قاضی علی اکبر صفائیان (قاضی ویژه قتل عمد) ادامه یافت.

تنها متهم این پرونده وقتی در برابر مقام قضایی قرار گرفت، به تشریح جزئیات این جنایت هولناک پرداخت و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

ساعت ۷ صبح روز گذشته «محمد» (متهم به قتل) تحت الحفظ ماموران انتظامی به محل ارتکاب جنایت در حاشیه میدان بار سپاد مشهد هدایت شد.

منزل اجاره ای که او همسرش را در آن کشته بود در پیلوت یک آپارتمان بود. کارآگاه حسن نژاد در آغاز بازسازی صحنه جنایت و در تشریح این حادثه گفت: جسد سوخته زنی در تاریخ 90.3.19 در محدوده ویرانی در اطراف مشهد کشف شد که در ادامه رسیدگی به این پرونده کارآگاهان پلیس آگاهی طرقبه و شاندیز همسر مقتول را به اتهام قتل دستگیر کردند که وی در مراحل اولیه بازجویی و همچنین پس از انتقال به پلیس آگاهی خراسان رضوی به صراحت ارتکاب قتل را پذیرفت.

سپس قاضی صفائیان از متهم خواست تا چگونگی حادثه را در برابر دوربین قوه قضاییه توضیح دهد. متهم با خونسردی کامل گفت: ما در گذشته در قم زندگی می کردیم و پس از آن به مشهد آمدیم اما همواره با همسرم به دلیل برخی مسائل خاص خانوادگی اختلاف داشتیم و حرکات و رفتار او مرا عذاب می داد طوری که برخی مواقع وقتی معده ام درد می گرفت و یا چشمانم قرمز می شد احساس می کردم او چیزی به من خورانده است.

وی اضافه کرد: این اختلافات هر روز شدیدتر می شد تا این که صبح روز حادثه وقتی در کنار دیوار آشپزخانه بود جواب سربالا به من داد. من که دیگر توان کنترل خودم را نداشتم ضربه ای با مشت به گیج گاه او زدم و در یک لحظه او را به داخل حمام که در کنار آشپزخانه است کشاندم و روی زمین انداختم سپس زیرپوش را برداشتم و دور گردنش پیچیدم و آن قدر فشار دادم تا جان داد.

بعد از آن هم به سر کوچه رفتم و از مغازه یک کیسه خریدم و جسد او را داخل آن قرار دادم و از منزل بیرون رفتم، شب هنگام خودروی پراید برادرم را از او گرفتم و جسد او را به محل کشف در منطقه ویرانی بردم و با ریختن بنزین بر روی جسد آن را به آتش کشیدم.

متهم به قتل در ادامه اعترافات تکان دهنده خود اضافه کرد: وقتی برگشتم به اعضای خانواده ام گفتم که نمی دانم همسرم کجا رفته که هنوز برنگشته است. پس از آن به همراه مادر و دیگر بستگانم به دنبال همسرم می گشتیم تا این که ماموران مرا دستگیر کردند.

وی در پاسخ به سوال مقام قضایی که پرسید شما که با یکدیگر اختلاف داشتید چرا او را طلاق ندادی؟ به نامه ای که بر روی اپن آشپزخانه بود اشاره کرد و گفت: من برای او نامه نوشتم و نصیحت کردم که باید همدیگر را دوست داشته باشیم و کارهای خوب را سرلوحه زندگی اش قرار بدهد اما او گوش نمی کرد. با ضمیمه شدن این نامه به پرونده، بازسازی صحنه جنایت به دستور قاضی صفائیان خاتمه یافت و متهم پس از آن که دوباره حلقه های قانون بر دستانش گره خورد روانه زندان شد.

«محمد» گفت: با همسر اولم ۳ سال زندگی کردم اما به دلیل اختلافات خانوادگی او را طلاق دادم پس از آن نیز توسط یکی از بستگانم در یکی از شهرهای خراسان رضوی با همسر دومم (مقتول) آشنا شدم و او را به عقد خود درآوردم که پس از یک سال با هم ازدواج کردیم.

وی گفت: حدود ۷ یا ۸ ماه از ازدواج ما گذشته بود که این حادثه رخ داد. وی که تا مقطع راهنمایی تحصیل کرده است افزود: همسر اولم از بستگانم بود اما دامنه اختلافات ما آن قدر زیاد شد که از یکدیگر جدا شدیم. مالک واحد آپارتمانی که یک ماه قبل از جنایت، منزل خود را به متهم اجاره داده بود نیز گفت: او وقتی برای اجاره منزل آمد اصلا فکر نمی کردم روزی یک قاتل از کار درآید، من تا همین چند روز قبل هم اطلاعی از ماجرا نداشتم همه می گفتند او را به جرم مظنونیت گرفته اند.

/ 0 نظر / 10 بازدید