"مشمشه " در کمین بازدیدکنندگان باغ وحش ارم

به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛ رضا کاشی با اشاره به اینکه متأسفانه موضوع وجود بیماری "مشمشه " در باغ وحش پارک ارم تهران فراموش شده است، گفت: چرا مسئولان پارک ارم پیش از آنکه بیماری "مشمشه " در باغ وحش، ریشه کن شود، اقدام به بازگشایی این باغ وحش کرده‌اند؟ اگر یکی از کودکان بازدیدکننده از این باغ وحش مبتلا به این بیماری شود چه کسی قرار است پاسخگو باشد؟

وی افزود: بیماری مشمشه، بیماری باکتریایی مسری خطرناک است که اغلب سبب ابتلای تک‎سمی‌ها می‌‌شود، این بیماری، بین انسان و حیوان مشترک و به شدت کشنده است و هنوز این بیماری در باغ‌وحش ارم از بین نرفته است.

از بینی شیرها در باغ وحش خون می‌آید

بیماری "مشمشه " از سال گذشته از زمان مرگ ببر نر وارداتی در باغ وحش ارم مطرح شد که پس از آن شیرهای باغ وحش هم مبتلا به این بیماری شدند.

کاشی؛ کارشناس گربه‌سانان تصریح کرد: در حال حاضر از بینی توله شیرهای باغ وحش ارم خون می‌آید که نشانه‌ای از بیماری "مشمشه " است و معلوم می‌شود هنوز این بیماری در باغ وحش وجود دارد اما باغ وحش آن‌ها را به جای اینکه اتاق ایزوله‌ای داشته باشد که از آن‌ها نگهداری کند آن‌ها را به اتاق زایمان باغ وحش منتقل کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه عمدتاً دانش‌آموزان برای بازدید از باغ وحش می‌روند احتمال مرگ بر اثر ابتلا به این بیماری در این سنین بسیار بالاست.

کاشی گفت: در حال حاضر تنها یک شیر بالغ نر که عقیم است در باغ وحش ارم وجود دارد که آن هم مریض است.

وی ادامه داد: از مسئولان باغ وحش و پارک ارم تهران انتظار داریم که این‌گونه به راحتی با جان افراد بازی نکنند و تا زمانی که این بیماری در باغ وحش ریشه کن نشده است اجازه بازدید از حیوانات را ندهند.

/ 0 نظر / 9 بازدید