آمریکا بدنبال زنان بن لادن

یک هفته پس از شکار بن‌لادن، رسانه‌های پاکستانی نام رئیس‌ سیا در اسلام ‌آباد را فاش کردند. یوسف رضا گیلانی نخست‌وزیر پاکستان پس از یک هفته سکوت اتهامات امریکا در مورد امکان مخفی‌ ماندن بن لادن در پاکستان را مسخره خواند...

به گزارش آتی نیوز؛ یک هفته پس از شکار بن‌لادن، رسانه‌ های پاکستانی نام رئیس‌ سیا در اسلام‌آباد را فاش کردند. یوسف رضا گیلانی نخست‌ وزیر پاکستان پس از یک هفته سکوت اتهامات امریکا در مورد امکان مخفی ‌ماندن بن لادن در پاکستان را مسخره خواند.

هفته ‌نامه اشپیگل آنلاین، اعتراض رئیس سازمان اطلاعاتی و امنیت پاکستان (آی. اس. آی) را واکنشی به عملیات شکار بن ‌لادن دانست که باعث تحقیر پاکستان شده و شنیدن این ادعا را برای پاکستانی‌ها بسیار سخت کرده است. این بدان معنا است که دولت، ارتش و سازمان امنیت این کشور یا ناتوان و یا همدست بن‌ لادن بوده‌اند.

واشنگتن اکنون خواستار تماس با سه بیوه بن ‌لادن است که گفته می‌ شود کماندوها به خاطر از کار افتادن یکی از هلیکوپترها آنها را با خود نبرده‌ اند.

سه بیوه بن‌ لادن، همراه با چند کودک، به وسیله سربازان پاکستانی بازداشت شده ‌اند. ظاهرا "امل احمد عبدالفتاح" یکی از بیوه ‌های بن‌ لادن گفته است، خانواده سرکرده القاعده ۵ سال در ابیت آباد و دو سال آن را در روستای "شک شاه محمد" زندگی کرده‌اند.

یوسف رضا گیلانی نخست‌وزیر پاکستان در مقابل نمایندگان مجلس این کشور گفت: القاعده در پاکستان متولد نشده است. چرا کشور خود او مسئول اعمال شبکه تروریستی شناخته نشده است؟ و منظور گیلانی عربستان سعودی است که بن‌لادن در آنجا متولد شده است.

/ 0 نظر / 11 بازدید