آخرین خبر از رفع فیلتر فیس بوک

وی افزود: اظهارنظرهایی که طی روز‌های اخیر در رابطه با امکان رفع فیلتر فیس‌ بوک شده است با واقعیت مطابقت ندارد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه خاطرنشان کرد: هیچ یک از نهادهای عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نمی‌توانند به تنهایی در مورد فیلتر یا رفع فیلتر سایتی، تصمیمی اتخاذ کنند.

مشاور قضایی دادستان کل کشور تصریح کرد: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه دارای 13 عضو است و تصمیمات با اکثریت آراء اتخاذ می‌شود؛ براساس مصوبه کارگروه انتشار اخبار در مورد محدودیت و رفع محدودیت سایت‌ها و سایر اخبار مربوط به کارگروه صرفا باید توسط رئیس کارگروه که دادستان کل کشور است و یا توسط دبیرخانه کارگروه انجام شود.

خرم‌آبادی متذکر شد: اظهار‌نظرهایی که این روزها در مورد رفع فیلتر برخی از سایت‌ها و آمارهای مربوط به فیلتر سایت‌ها شده است، خارج از چارچوب مصوب بوده و صحت ندارد.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با اشاره برخی از جرایم اینترنتی گفت: انتشار مطالب علیه اخلاق، عفت عمومی، مقدسات اسلامی و امنیت و آسایش جامعه "جرم " است.

خرم‌آبادی در پاسخ به این سؤالی در مورد اظهار‌نظرهایی که راجع به جرم نبودن استفاده از فیس بوک شده است، اظهار داشت: جرم بودن یا نبودن استفاده از فیس بوک بستگی به اقداماتی دارد که کاربران در فیس بوک انجام می‌دهند؛ اگر شخصی از طریق فیس بوک اقدام به انتشار محتوای مجرمانه علیه امنیت داخلی و خارجی کشور کند یا محتوای علیه مقدسات اسلامی منتشر کند یا محتوایی را در آن سایت قرار دهد که با اخلاق و عفت عمومی مغایرت داشته باشد، قطعا عمل آن شخص "جرم " محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر کسی اعلام کرده باشد که اقدامات کاربران فیس بوک جرم محسوب نمی‌شود قطعا سخن صحیحی نگفته است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در خاتمه متذکر شد: همه مسئولان باید مراقب باشند که از اظهارنظر‌هایی که موجب تشویق جوانان در مراجعه به سایت‌هایی که دشمنی آنها با نظام آشکار است، پرهیز کنند.

/ 0 نظر / 6 بازدید